Kategorie:

Pierwsze kosmetyki dla 12 latki: kosmetyki dla dziewczynek 12 lat

A więc Twoja mała dziewczynka dorasta i chce zacząć nosić makijaż. Gratulacje! Jest to ekscytujący (i czasami trudny) czas dla was obu. Przy tak wielu produktach na rynku, może być trudno wiedzieć od czego zacząć. Nie obawiaj się! Jesteśmy tutaj, aby pomóc z listą najlepszych kosmetyków do pierwszej torby do makijażu 12-latki.

Podkład

Gdy Twoja córka zacznie eksperymentować z makijażem, szybko zrozumie, że podkład jest jednym z najważniejszych produktów w kosmetyczce. Podkład wyrównuje koloryt skóry i nadaje twarzy gładki, wykończony wygląd. Ale przy tak wielu opcjach podkładów na rynku, jak wybrać ten właściwy?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest rodzaj skóry. Jeśli Twoja córka ma tłustą skórę, będzie potrzebowała podkładu, który kontroluje błyszczenie się skóry i nie zsuwa się z twarzy w ciągu dnia. Jeśli ma skórę suchą, będzie potrzebowała podkładu, który nie będzie podkreślał suchych plam i łuszczenia się skóry. Gdy już określisz typ skóry swojej córki, możesz zacząć zawężać wybór podkładów

Następnie, musisz rozważyć kwestię krycia. Czy Twoja córka chce lekkiego podkładu kryjącego, który wyrówna koloryt jej skóry bez uczucia, że ma na sobie dużo makijażu? Czy może woli podkład o pełnym kryciu, który zakryje przebarwienia i zapewni jej nieskazitelne wykończenie? Kiedy już określisz poziom krycia, jakiego oczekuje Twoja córka, możesz zawęzić wybór podkładów

Korektor

Oprócz podkładu, korektor to kolejny niezbędnik w kosmetyczce 12-latki. Korektor rozjaśnia kręgi pod oczami, zakrywa przebarwienia i nadaje twarzy bardziej równomierny wygląd. Na rynku dostępnych jest wiele formuł korektorów, jednak korektory w kremie zazwyczaj sprawdzają się u młodych dziewcząt, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem, ponieważ łatwo się rozprowadzają i zapewniają równomierne pokrycie.

Róż do policzków

Róż dodaje twarzy koloru i wymiaru, nadając policzkom zdrowy rumieniec. Wybierając róż dla 12-letniej dziewczynki, szukaj naturalnych odcieni, które uzupełnią jej koloryt skóry, ale nie będą wyglądały na zbyt ciężkie. Dodatkowo, pudrowe róże można nakładać warstwowo, aby uzyskać bardziej intensywny kolor.

Eyeliner

Eyeliner definiuje oczy i otwiera je, sprawiając, że wydają się szersze i jaśniejsze. Podczas zakupów eyelinera dla 12-letniej dziewczynki, szukaj produktów, które są łatwe do zastosowania i nie będą wymagały umiejętności precyzyjnego rysowania (nikt nie chce, aby jego dziecko wyszło publicznie z krzywym eyelinerem!). Pencil liners mają tendencję do być bardziej miękkie i rozmazane niż płynne linery, dzięki czemu są idealne dla młodych dziewcząt dopiero zaczynających z tym produktem. Dodatkowo, linery ołówek może podwoić jako wypełniacze brwi, jeśli jest to pożądane.

Maskara

Tusz do rzęs podkreśla oczy i sprawia, że rzęsy wydają się pełniejsze i dłuższe – to w zasadzie ostatni element każdego makijażu. Wybierając tusz do rzęs dla 12-letniej dziewczynki, szukaj formuł hipoalergicznych, które nie podrażnią wrażliwych oczu (jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja córka nosi szkła kontaktowe). Podkłady pod rzęsy są również świetne dla wrażliwych oczu, ponieważ tworzą barierę między rzęsami a tuszem, a jednocześnie pozwalają tuszowi prawidłowo wykonać swoją pracę. Wodoodporne tusze do rzęs zazwyczaj lepiej trzymają się w ciągu dnia (nie ma tu oczu szopa pracza!), ale mogą być trudne do usunięcia w nocy – o czym należy pamiętać dokonując wyboru.

Wnioski

Phew! To było dużo informacji o kosmetykach! Mam nadzieję, że ten przewodnik dał ci jakiś kierunek, gdy będziesz poruszać się po tym nowym świecie ze swoją 12-letnią córką. Pamiętaj tylko: baw się dobrze! Makijaż powinien być wyrazem ekspresji i kreatywności – a nie dopasowywania się do arbitralnych standardów piękna ustalonych przez społeczeństwo. Pozwól swojej córce na eksperymentowanie z różnymi produktami i znajdź to, co najlepiej pasuje do jej unikalnej osobowości.