Kategorie:

Zakup butów online: 8 wskazówek dotyczących kupowania butów online

Avatar
Opublikowane przez k.

Kupowanie butów online może być czasem prawdziwą udręką.

Zwłaszcza, gdy przychodzą do Ciebie i masz nadzieję, że przeżyjesz moment „Kopciuszka”, a zamiast tego stajesz się „złą siostrą przyrodnią”, próbując wcisnąć stopę w źle dopasowaną parę szpilek lub trampek.

Zakupy butów przez Internet to świetna sprawa – masz dostęp do niezliczonych marek, które nie mają fizycznej siedziby w Twoim mieście – minusem jest jednak to, że trudno jest znaleźć buty, które pasują do zdjęć i opisu, są wygodne w noszeniu i mają odpowiedni rozmiar dla Twoich stóp

W związku z tym poniżej znajdziesz osiem wskazówek, o których warto pamiętać, kupując kolejną parę obuwia online, aby nie stracić pieniędzy.

Kupuj na stronach, które pozwalają na powiększanie zdjęć

Jednym z największych wyzwań związanych z kupowaniem butów w Internecie jest to, że trudno jest uzyskać dokładny obraz jakości i wykończenia buta.

Kupuj u sprzedawców, którzy mają wyraźne zdjęcia produktu pod wieloma kątami.

Chcesz mieć możliwość przybliżenia obrazu, aby lepiej poznać kolor i fakturę użytych materiałów, nie wspominając już o jakości wykończenia.

Poszukaj zdjęć butów noszonych przez modelki

Często pomocne jest obejrzenie buta noszonego przez modelkę. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy próbujesz nowego stylu.

Na przykład, na stopach modelki będziesz mogła zobaczyć, jak duży dekolt palców odsłaniają obcasy lub czy umieszczenie pasków na kostkach wizualnie wydłuża lub skraca nogi.

Jeśli zdjęcia, których szukasz, nie są dostępne, a buty pochodzą od znanej marki, spróbuj poszukać ich w innych miejscach.

Różni sprzedawcy internetowi mają różne sposoby prezentowania swoich produktów i być może uda Ci się znaleźć różne zdjęcia sfotografowane przy innym oświetleniu lub w innej stylizacji.

Zacznij od zmierzenia swoich stóp

Połóż stopy płasko na białym papierze, jedną po drugiej, i obrysuj ich kontury ołówkiem.

Zmierz długość od czubka dużego palca do pięty. Większość ludzi ma stopy różnej wielkości, więc dokonaj pomiarów dla obu stron.

Dzięki temu, odwołując się do tabel przeliczeniowych, będziesz mógł ustalić swój rozmiar buta dla różnych marek.

Zapoznaj się z tabelami rozmiarów i tabelami konwersji poszczególnych marek

Rozmiary są często niespójne w przypadku różnych marek, a czasem nawet w obrębie tej samej marki.

Strony sklepów, na których znajduje się wiele różnych marek, mogą oferować jedną tabelę rozmiarów i konwersji jako wskazówkę, ale należy pamiętać, że często jest to tylko wskazówka, która może być niedokładna.

Jeśli marka, której zakupem jesteś zainteresowany, ma swoją własną stronę internetową, zapoznaj się z tabelą rozmiarów i tabelą konwersji.

Kupuj marki, które już wcześniej wypróbowałeś

Jeśli masz wątpliwości, kupuj marki, które już kiedyś nosiłeś.

W ten sposób będziesz mieć lepsze rozeznanie, jaki rozmiar kupić i jak buty będą pasować na Twoje stopy.

Zacznij od stosunkowo taniej pary

Jeśli po raz pierwszy kupujesz na danej stronie internetowej lub od danej marki, zacznij od zamówienia próbnego i upewnij się, że nie jest to zbyt duży wydatek.

Po upewnieniu się, że rozmiar i krój danej marki są dla Ciebie odpowiednie, zacznij kupować do upadłego.

Upewnij się, że odpowiada Ci polityka zwrotów i wymian

Przed dokonaniem zakupu dokładnie zapoznaj się z zasadami zwrotu i wymiany.

Buty są ciężkie, a ich odesłanie może sporo kosztować, zwłaszcza do zagranicznego sprzedawcy.

Przed zakupem zapoznaj się z opiniami klientów na temat danej pary

Jeśli chodzi o buty, recenzje są nieocenione, jeśli chcesz się dowiedzieć, czy produkt jest zgodny ze zdjęciem i rozmiarem.

Dodaj komentarz