Kategorie:

Przysmaki dla kota – jakie wybrać?

Smakowite przekąski uwielbiają nie tylko ludzie. Twoi czworonożni pupile także powinni je otrzymywać co jakiś czas. Stanowi to wspaniałe urozmaicenie codziennej diety i może wzmocnić więź między czworonogiem a jego właścicielem. W końcu przez żołądek do serca, prawda? No właśnie. Jednak rozpieszczając swojego zwierzaka, pamiętaj, by zachować przy tym rozwagę. A przede wszystkim pamiętaj, by sięgnąć po zdrowe smakołyki dla kota!

Czym cechują się dobre przysmaki dla kota?

Czasami kolorowe opakowanie i chwytliwy slogan marketingowy sprawiają, że bez zastanowienia sięgamy po jakiś produkt w sklepie. Choć na rynku sprzedażowym znajdziemy mnóstwo smakołyków dla zwierząt, nie wszystkie jednak są warte polecenia. Ich skład może wręcz zaszkodzić pupilowi, który cyklicznie będzie karmiony zawartymi w nich odpadami i chemicznymi wzmacniaczami smaku. Dlatego chcąc wybrać dobre przysmaki dla kota zwróć uwagę na:

– Wysoką zawartość mięsa w składzie – to właśnie na mięsie powinna bazować dieta kota. Jako typowy mięsożerca przyswaja składniki odżywcze i minerały (a nawet większość potrzebnej organizmowi wody!) z tej substancji.

– Partię mięsa, z której wykonano przysmaki – samo mięso czy lakoniczne sformułowanie „białko zwierzęce” to za mało. Uczciwy producent powinien wyróżniać jego rodzaj i zawartość procentową w smaczkach. Najlepiej, gdy wprost podaje, co jest podrobami, co tkankami mięśniowymi, a co… odpadami rzeźniczymi, które również są używane do produkcji pożywienia dla zwierząt.

– Brak zbóż w składzie – gluten uczula nie tylko ludzi. Ponadto substancje odżywcze z roślin są ciężko przyswajalne dla kotów.

– Tylko naturalne dodatki – sztuczne barwniki, konserwanty, chemiczne wzmacniacze smaku i substancje uzależniające nigdy nie są czymś dobrym dla kogokolwiek. Podając mruczkowi przysmaki upewnij się, że w jego miseczce nie znajduje się cała tablica Mendelejewa. 

Kiedy podawać kotu smakołyki?

Należy pamiętać, że przekąski nigdy nie powinny stanowić pełnowartościowego posiłku, a być jedynie dodatkiem do niego czy urozmaiceniem. Najlepiej podawać je w ramach utrwalenia prawidłowych zachowań czy podczas szkoleń. Doskonałym wyjściem będzie też dawanie ich po skończonej zabawie i zabiegach pielęgnacyjnych.

Pamiętajcie jednak, że przysmaki dla kota z reguły stanowią kaloryczne dodatki. Często je podając nie tylko możemy doprowadzić do nadwagi pupila, ile jednocześnie sprzyjamy powstawaniu niedoborom w jego organizmie. Bo choć przekąski są smakowite, tak nie są w stanie zapewnić niezbędnego zapotrzebowania w kluczowe substancje odżywcze i składniki mineralne.

Poszukując sprawdzonych, zdrowych smaczków, warto zajrzeć na sklep-psiakosc.pl, oferujący szeroki wybór produktów dla wszelkich milusińskich. Pamiętaj, że bez względu na to, czy wybierzesz smakołyki suszone, wilgotne, w formie pasy czy chrupiących pasztecików – Twój pupil będzie Ci za to wdzięczny i z ochotą poprosi o więcej. Jednak nie daj się tym słodkim oczom i zawsze starannie wydzielaj porcję przysmaków!