Kategorie:

Jak znaleźć najlepszą sale weselną? Poznajcie nasze rady

Szykując się na ślub i wesele na Podlasiu, trzeba nie tylko zadbać o odpowiednią oprawę, w tym zwyczajowe tradycje weselne, ale przede wszystkim znaleźć odpowiednią salę. W końcu to element od którego trzeba zacząć niezależnie od regionu Polski. Bywa bowiem tak, że trzeba ją zarezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Jak znaleźć najlepszą salę weselną? Poznajcie nasze rady.

Na początek zróbcie listę gości i wstępną selekcję sal

Na początek zróbcie listę gości i sprawdźcie, które sale będą Wam odpowiadać pod względem powierzchni użytkowej. Na tej podstawie już pewne lokalizacje wyeliminujecie. Sala weselna w Białymstoku może być łączona z innymi, jeżeli lokal dysponuje kilkoma. Wtedy większa liczba gości może bawić się na weselu. Zwróćcie też uwagę na dobór terminu. Jeżeli koniecznie chcecie, by Wasze wesele odbyło się w niedługim czasie, to pogódźcie się z tym, że terminu sobotniego czy niedzielnego raczej nie znajdziecie i musicie wybrać, któryś z dni tygodnia na Wasz ślub i wesele. Jeżeli nie śpieszy się Wam z terminem, to być może uda Wam się znaleźć wolny termin sobotnio-niedzielny. Czasami możecie mieć też szczęście, jeśli postawicie na miesiąc, który przez młode pary raczej nie jest oblegany. Na pewno do takich można zaliczyć październik, zwłaszcza jego koniec, listopad i grudzień. W miesiącach zimowych typu styczeń i luty także możecie liczyć na wolny termin, oczywiście musicie pamiętać, że jeśli organizujecie ślub w kościele i wesele, to termin zimowy powinien przypadać w okresie karnawału, czyli tzw. okresie świątecznym. Kościół generalnie nie udziela ślubów w Adwencie, Wielkim Poście, a także w piątki. Gdy już to wiecie, możecie znaleźć odpowiedni termin.

Zastanówcie się jaka stylistyka odpowiada Wam najbardziej

Poza wolnym terminem i wielkością sali na pewno istotne znaczenie ma po prostu aranżacja wnętrza, a także obejścia samego budynku. W końcu we wnętrzach fotograf będzie wykonywał zdjęcia. Jeżeli na miejscu chcecie zrobić w czasie wesela także tradycyjną sesję nowożeńców, to oczywiście musicie sprawdzić czy w danym miejscu jest to możliwe. Dużo zależy tu od pomysłu fotografa. Zawsze możecie również udać się w miejsce, które znajduje się nieopodal, przez co nie stracicie znacznej części zabawy na Waszym weselu. Jeżeli odpowiada Wam stylistyka industrialna z nutą glamour, to sala na wesele w Białymstoku w Atmosfera RestoBar na pewno przypadnie Wam do gustu. Dzięki temu w sali będziecie cieszyć się aranżacją zarówno nowoczesną, jak i elegancką. Ważne jest to, by goście mogli wyjść i usiąść na zewnątrz, zatem obecność ławeczek jest na pewno dobrą wiadomością. Z kolei w zimie na pewno kominek będzie stanowił dodatkowy efekt wow.

Zwróćcie uwagę na menu – różnorodne, a jednocześnie z tradycyjnymi elementami

Ważne by dany lokal był elastyczny w kwestii menu. Jeśli właściciel lokalu i kucharz nie zamyka się na Wasze propozycje i może je zrealizować, dodając do tradycyjnego menu, to świetnie. W końcu nie każdemu musi odpowiadać dokładnie to, co jest w karcie. Ważne jest choćby to, by na weselu dostępne były zarówno dania mięsne, jak i jarskie, zwłaszcza gdy któryś z gości nie je mięsa. Warto wcześniej po prostu udać się do danej restauracji i zamówić obiad, by sprawdzić jakość serwowanych dań. A gdy przejdzie test można już ustalać termin i umawiać się na szczegóły odnośnie menu.

Sprawdźcie czy w sali będziecie mieć odpowiednią przestrzeń do tańca

Bardzo ważna jest także przestrzeń do tańca. Jeśli właściciel lokalu może również załatwić konferansjera i DJ-a, to odpada Wam część poszukiwań. Jeżeli chcecie zdecydować się na zespół, to musicie sprawdzić, czy w danym lokalu jest odpowiednia scena i parkiet, by zarówno artyści jak i goście mogli się pomieścić. Często organizator wesela i właściciel sali może załatwić też inne atrakcje, choćby pokazy barmańskie czy też animatora zabaw. Zwłaszcza w przypadku dużej ilości dzieci obecność tego ostatniego będzie bardzo istotna.

Biorąc wszystkie te kwestie pod uwagę, możecie wybrać najlepszą salę weselną w Białymstoku. Na koniec pamiętajcie, że wesele robicie przede wszystkim dla siebie, a nie tylko dla Waszych gości i Wy musicie się czuć ze wszystkim komfortowo. Wybierzcie to, co odpowiada Wam najbardziej.