Kategorie:

Lodówka na kosmetyki: dlaczego wszyscy kupują lodówki kosmetyczne

Avatar
Opublikowane przez k.

To już oficjalne – rok 2019 to rok, w którym rozwiązania w zakresie przechowywania stały się stylowe na najwyższym poziomie. Spopularyzowane przez Instagram, oczywiście, estetyczne przechowywanie jest również nieodłączną częścią efektu Marie Kondo. Dziś wszystko ma swoje miejsce, i to ładne miejsce.

Dlatego oprócz elegancko zorganizowanej półki z kosmetykami do pielęgnacji skóry i niebywale fotogenicznego stolika do makijażu, pojawiła się lodówka kosmetyczna – miejsce do przechowywania kosmetyków, które lubią pozostać w chłodzie.

Oczywiście można (i już można) przechowywać niektóre produkty w głównej lodówce. Ale to chyba nie będzie trendy na Twitterze, prawda? Z pomocą przychodzi firma, która stworzyła mini lodówkę przeznaczoną wyłącznie do pielęgnacji urody: Makeup Fridge”, której towarzyszy doskonały slogan „Face mask and chill”. Jeśli chcesz dołączyć do tego trendu, możesz zrobić zakupy również w takich sklepach, jak Argos czy Amazon.

Ale co powinieneś przechowywać w swojej lodówce kosmetycznej? Nie tylko to, co wygląda dobrze na 'gramie, w rzeczywistości. W tym szaleństwie jest metoda:

Narzędzia do twarzy

Jeśli używasz narzędzi wykonanych z jadeitu lub kwarcu różanego, takich jak wałek do twarzy lub gua sha, podczas chłodzenia, równie dobrze możesz zachować je bardzo zimne.

Kiedy używasz ich do masażu twarzy, ich chłodna, gładka powierzchnia wspomaga drenaż limfy (zmniejszając tym samym opuchliznę) i rozjaśnia cerę, pobudzając krążenie i przepływ krwi pod skórą, co daje widoczny blask.

Rozciągliwe maseczki w płachcie (lepsze niż maseczki bibułkowe) przechowywane w lodówce to doskonałe lekarstwo na kaca. Odświeżają, napinają i rozjaśniają skórę – nie wspominając oczywiście o nawilżaniu – to prosty sposób na zwiększenie ich zalet.

Zrób to samo z płatami maski pod oczy, dzięki czemu będą one wyjątkowo chłodzące i odświeżające.

Kremy na dzień

Nie jest to obowiązkowe, ale przechowywanie kremów na dzień (do twarzy i pod oczy) w lodówce zwiększy ich skuteczność w zmniejszaniu opuchlizny, ujędrnianiu i tymczasowym zmniejszaniu widoczności porów.

Mgiełki do twarzy

Mgiełki do twarzy rozpylamy z różnych powodów – od utrwalenia makijażu po nadanie twarzy natychmiastowego blasku – nie ma jednak wątpliwości, że przechowywanie ich w chłodzie sprawi, że będą bardziej orzeźwiające, co jest szczególnie korzystne latem.

Pielęgnacja skóry bez probiotyków i konserwantów

Żywe probiotyczne produkty do pielęgnacji skóry (takie jak te marki Mother Dirt) muszą być przechowywane w lodówce, aby przedłużyć żywotność bakterii. Ponadto większość całkowicie naturalnych produktów kosmetycznych bez konserwantów, takich jak parabeny, skorzystałaby z przechowywania w chłodzie, ponieważ mają krótszy okres przydatności do spożycia. Na przykład firma Lush zaleca przechowywanie świeżych maseczek do twarzy w lodówce i pozostawianie ich na zewnątrz nie dłużej niż przez cztery godziny.

Lakier do paznokci

Choć nie ma zdania na temat przechowywania perfum w lodówce (eksperci mają różne opinie), powszechnie uważa się, że to najlepsze miejsce dla lakieru do paznokci.

Dlaczego? Utrzyma on stabilność formuły, zapobiegając jej rozdzielaniu się i powstawaniu lepkiej mazi.

Dodaj komentarz