Kategorie:

Czym się kierować wybierając kosiarkę do trawy?

Kupno kosiarki do trawy wydaje się zadaniem prostym, ale najczęściej to tylko pozory. Obecnie na rynku dostępne są najróżniejsze urządzenia, a liczba dostępnych rodzajów kosiarek, modeli i producentów może przyprawiać o zawrót głowy. Czym zatem należy się kierować, gdy szukamy kosiarki do przydomowego ogrodu? I co zrobić, by dokonać najlepszego wyboru? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kosiarki spalinowe, akumulatorowe i elektryczne – co wybrać?

Najpopularniejszy podział tych urządzeń zakłada klasyfikację ze względu na sposób zasilania. Na tej podstawie wyróżniamy kosiarki spalinowe, akumulatorowe i elektryczne:

  • kosiarki spalinowe – są to wydajne modele zasilane benzyną, a co za tym idzie – całkowicie mobilne. Są jednak drogie, głośne i emitują szkodliwe spaliny, a do tego wymagają regularnej konserwacji i uzupełniania paliwa (więc ich eksploatacja jest kosztowna). Można je kupić np. tutaj: https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-spalinowe-z-napedem;
  • kosiarki akumulatorowe – zasilane przy pomocy akumulatora, który, choć gwarantuje mobilność podczas pracy, wymaga regularnego ładowania (co trwa kilka-kilkanaście godzin). W tym przypadku praktycznie niemożliwe jest spontaniczne koszenie, na przykład, gdy chcesz skorzystać z wolnej chwili i ładnej pogody;
  • kosiarki elektryczne – lekkie, proste w obsłudze i tanie kosiarki elektryczne to bardzo wygodne rozwiązanie – o ile istnieje możliwość podłączenia sprzętu do gniazdka elektrycznego. Te modele mają mniejszą moc, ale zazwyczaj jest ona wystarczająca na potrzeby prac przydomowych.

Moc kosiarki a cena

Mogłoby się wydawać, że im większa jest moc kosiarki, tym lepiej (wówczas najlepszą opcją wydawałaby się kosiarka spalinowa). Jednak nie zawsze tak jest! Prawda jest taka, że nawet podstawowa kosiarka elektryczna o mocy 1400 W, którą kupisz na stronie https://www.krysiak.pl/kategoria-produktu/urzadzenia/kosiarki/kosiarki-elektryczne, dobrze poradzi sobie ze źdźbłami trawy, o ile prace będziesz przeprowadzać systematycznie.

Warto też pamiętać o tym, że wraz z mocą wzrasta cena kosiarki. Z tego względu kupno urządzenia o bardzo wysokiej mocy może być nie tylko nieuzasadnione z praktycznego punktu widzenia, ale także niekorzystne dla domowych finansów.

Kosiarki elektryczne – czy będą najlepsze do ogrodu?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, może się okazać, że najlepszym wyborem do przydomowego ogrodu są kosiarki elektryczne. By móc jednak z nich efektywnie korzystać, należy zaopatrzyć się w ogrodowy przedłużacz, który umożliwi podłączenie urządzenia do prądu i swobodne koszenie nawet rozległych trawników.

Zamów kosiarkę w sklepie Krysiak

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić kosiarkę elektryczną, akumulatorową czy spalinową, pamiętaj, by korzystać z ofert uznanych i doświadczonych sprzedawców. My polecamy na przykład sklep Krysiak, w którym znajdziesz wysokojakościowe urządzenia takich marek jak Handy, Faworyt czy Gardyer.