Kategorie:

Kwiaty do domu: jak wybrać odpowiednie kwiaty do swojego domu

Avatar
Opublikowane przez Iza

Niezależnie od tego, czy właśnie wprowadziłeś się do nowego domu, czy po prostu chcesz urozmaicić wystrój obecnego domu, dodanie pięknych kwiatów do swojej przestrzeni to świetny sposób, aby to osiągnąć.

Przy określaniu, jakie rodzaje i kolory wybrać do każdego pomieszczenia, najlepiej wziąć pod uwagę rodzaj motywu, jaki masz w przestrzeni. Chociaż nie ma twardych i szybkich zasad dekorowania kwiatami, należy pamiętać o kilku rzeczach. Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące dekoracji kwiatowych.

Dekorować prawdziwymi kwiatami czy sztucznymi?

Najpierw określ lokalizację, którą chcesz zaplanować. Jeśli zastanawiasz się nad rodzajami kwiatów do wykorzystania w sypialni, może lepiej będzie wybrać sztuczną trasę. W przeciwnym razie, jeśli możesz utrzymać rośliny w innych częściach domu, zawsze dobrze jest mieć prawdziwą zieleń z kilkoma kolorami w całym domu. Innym miejscem do rozważenia sztucznych roślin jest przestrzeń, która nie otrzymuje naturalnego światła.

Używać pojedyńczych pędów czy kwiatów zebranych w pęczek?

Pewnym sposobem, aby nigdy nie popełnić błędu w tym aspekcie, jest określenie ilości bałaganu, jaki masz w przestrzeni. Jeśli chcesz umieścić kwiaty na stole, na którym znajdują się inne elementy, użyj jednego kwiatu łodygi. W przypadku obszarów, które są stosunkowo gładkie lub puste, użyj bukietu kwiatów, aby zrównoważyć pustkę. Zwraca to również uwagę na kwiaty, więc upewnij się, że używasz odpowiedniego koloru do motywu domu.

Co z alergia?

Możesz po prostu ozdobić sztucznymi kwiatami, albo wybrać rodzaj kwiatu, który nie powoduje alergii. Kwiaty, o których wiadomo, że powodują alergie, to amarylis, rumianek, słoneczniki, nawłoć, stokrotki i chryzantemy. Niektóre kwiaty, które na ogół nie powodują alergii, to kaktus, szenil, petunia, róża, szałwia, tulipan, narcyz i geranium.
Jakie meble najlepiej komponują się z jakimi rodzajami kwiatów?

Wybierz, aby umieścić kwiaty na meblu, który ma wystarczająco dużo miejsca. Nie próbuj ściskać kwiatów w jednym miejscu, ponieważ spowoduje to tylko dodatkowy bałagan. Kwiaty powinny mieć wystarczająco dużo miejsca wokół całej podstawy.
Jak dowiedzieć się, które kolory najlepiej pasują do mebli?

W przypadku kwiatów o bogatym, głębokim kolorze zawsze umieszczaj je na lub wokół mebli, które również są bogate w kolor. Tylko upewnij się, że kolory nie są zbyt podobne, w przeciwnym razie piękno kwiatów utonie. Podobnie, w przypadku jasnych kwiatów, umieść je na jasnych i jasnych meblach i wokół nich.
Jak wybrać odpowiedni rodzaj kwiatu do wazonu i wystrój pokoju?

Zrób krok w tył i spójrz na motyw swojego pokoju. Jeśli masz jasne i odważne kolory, użyj jasnych i jasnych kolorów dla swojego kwiatu i wazonu. Kwiaty powinny być jasne, a wazon jasny lub odwrotnie. Podobnie dla motywu z ziemią; wybierz miękkie kwiaty i wazon w neutralnym kolorze.
Jakim motywem kolorystycznym powinienem udekorować swój dom?

Generalnie zastanów się, jaka jest pora roku. Używaj kolorów ziemi, które są bogate i jasne w okresie jesiennym. Kolory te to żółty, rdzawy, bursztynowy, bordowy i czerwony. Użyj pastelowych i jasnych kolorów na wiosnę i lato. Mogą to być cytrusy, błękit nieba i róż. Na zimę zachowaj prostotę z bielą i srebrem.
Jakie są najpopularniejsze kwiaty do ozdabiania?

Popularne kwiaty do dekoracji domu to róże, słoneczniki, pelargonie, tulipany, bratki i żonkile. Są one zwykle używane bez względu na to, czy są prawdziwe, czy sztuczne.
Jakie są wyjątkowe kwiaty do wykorzystania w moim domu?

Niektóre unikalne opcje do dekoracji domu obejmują begonię, kwiaty wiśni, tarninę, guzik licencjata i popielice.

Dodaj komentarz