Kategorie:

Nauka hiszpańskiego: jaki jest najlepszy sposób na naukę hiszpańskiego

Hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Niezależnie od tego, czy chcesz studiować za granicą w Buenos Aires, czy zwiększyć liczbę aplikacji na studia, znajomość hiszpańskiego przyniesie Ci wiele korzyści w życiu.

Aby Ci pomóc, wybraliśmy  7 najlepszych sposobów na naukę hiszpańskiego , od małych sztuczek, które możesz wcisnąć każdego dnia, po bardziej intensywne zajęcia, które wymagają większego zaangażowania.

7 najlepszych sposobów na naukę hiszpańskiego

1. Pobierz aplikację na swój telefon

Wiele aplikacji na smartfony może pomóc w nauce podstaw nowego języka. Popularna aplikacja, która sprawia, że ​​nauka i nauka hiszpańskiego jest bezpłatna, przyjemna i interaktywna. Najlepsza część? Możesz korzystać z tych aplikacji przez kilka minut każdego dnia, kiedy najlepiej pasuje to do Twojego harmonogramu. Po kilku sesjach zobaczysz, że twoje zrozumienie naprawdę się sumuje.

Poziom zaangażowania: niski

2. Subskrybuj podcast w języku hiszpańskim

Podczas gdy samodzielna nauka nowego języka może działać, warto usłyszeć naturalne rytmy tego, jak ludzie biegle mówią w tym języku. Podczas nauki hiszpańskiego pobranie lub zasubskrybowanie kilku podcastów może naprawdę wpłynąć na poprawę Twojej wymowy.

Poziom zaangażowania: niski

3. Oglądaj wiadomości w języku hiszpańskim
Czy oglądanie telewizji rzeczywiście pomaga w nauce hiszpańskiego? Si. Im lepiej umiesz słyszeć na głos hiszpańskie słowa i zwroty, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz ufać swojemu mózgowi, że wszystko ułoży w rozmowie. Kilka programów jest specjalnie przygotowanych do oglądania przez osoby uczące się języka hiszpańskiego.

Niektórzy uważają, że oglądanie telewizji jest łatwiejsze niż słuchanie podcastów lub radia, ponieważ widzą, co dzieje się na ekranie. Wskazówka dla profesjonalistów: zacznij oglądać z hiszpańskimi napisami, aby zarówno czytać, jak i słuchać.

Poziom zaangażowania: niski

4. Rozpocznij klub konwersacji

Jeśli masz przyjaciół lub rodzinę, którzy również próbują nauczyć się hiszpańskiego, dlaczego nie spotkać się z nimi na cotygodniową rozmowę? (Możesz to zrobić nawet za pośrednictwem czatu wideo, jeśli koordynacja lokalizacji stanowi problem).

Ponieważ na początku Twoje słownictwo może być ograniczone, wybierz temat rozmowy na każdą sesję, który będzie pasował do słów, których się uczysz (np. pogoda, artykuły gospodarstwa domowego, gotowanie, szkoła). Jeszcze lepiej, wybierz scenariusz, z którym prawdopodobnie spotkasz się podczas używania hiszpańskiego i odgrywania ról. Na przykład, jeśli chcesz studiować za granicą w Argentynie, możesz udawać, że zamawiasz tradycyjne argentyńskie jedzenie z restauracji przyjaciela.

Poziom zaangażowania: średni

5. Noś ze sobą hiszpańsko-polski słownik… wszędzie

Aby poszerzyć swoje słownictwo hiszpańskie podczas codziennej rutyny, miej przy sobie mały hiszpańsko-polski słownik. Jeśli nie znasz słowa na określenie czegoś po hiszpańsku, sprawdź to i zapamiętaj, od razu.

Słowniki hiszpańsko-polskie mają różne kształty i rozmiary; najmniejsze zmieszczą się nawet w kieszeni dżinsów. Jeśli prowadzisz samochód lub po prostu regularnie nosisz ze sobą plecak, torbę kurierską lub torebkę, nie powinno być problemu, aby mieć je zawsze przy sobie.

Poziom zaangażowania: średni

6. Zapisz się na lekcje językowe

Nie ma na to dwóch sposobów: uczęszczanie na lekcje hiszpańskiego sprawi, że będziesz odpowiedzialny i zaangażowany w naukę języka. Niezależnie od tego, czy zapisujesz się na poziom początkujący, średnio zaawansowany czy zaawansowany, ogromnym plusem jest posiadanie instruktora, który Cię poprowadzi, grupa do ćwiczeń i praca domowa, aby wzmocnić to, czego się uczysz.

Koszty różnią się w zależności od poziomu częstotliwości, lokalizacji i jakości, więc pamiętaj, aby przeprowadzić badania, zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na kurs.

Poziom zaangażowania: wysoki
7. Spędź czas w kraju hiszpańskojęzycznym

Wyjazd za granicę do kraju hiszpańskojęzycznego to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka hiszpańskiego. Nawet jeśli jesteś początkującym, dłuższa podróż lub program studiów za granicą może być najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twoja edukacja w drugim języku obejmuje praktykę w prawdziwym życiu.

Poza korzyściami płynącymi z nauki języka, Twój pobyt za granicą może być jednym z najlepszych doświadczeń w Twoim życiu. Niektóre programy mogą umieścić Cię u rodziny goszczącej i/lub szkoły, dzięki czemu będziesz otoczony przez osoby mówiące po hiszpańsku.
Poziom zaangażowania: wysoki

Bez względu na Twój styl uczenia się, po prostu zobowiąż się do tego! Umieść przypomnienie w telefonie, poproś znajomego, aby podsłuchiwał Cię o tym lub wybierz godzinę i miejsce każdego dnia (lub tygodnia), aby usiąść i skupić się na nauce hiszpańskiego.

Dodaj komentarz