Kategorie:

Nauka rysowania: jak nauczyć się rysować

Nauka rysowania może być wyzwaniem. Jednak prosta odpowiedź brzmi: tak, możesz nauczyć się rysować i może to być łatwiejsze niż myślisz . Ludzie uczą się na różne sposoby, a niektórzy uważają, że samouczenie się jest najłatwiejszym sposobem uczenia się. Wszyscy uczymy się rysować na różne sposoby, ale wszyscy musimy od czegoś zacząć, a samouczenie się to świetny sposób na rozpoczęcie.

Jak mogę nauczyć się rysować?

Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest 5 prostych ćwiczeń rysunkowych dla początkujących . Poprowadzi Cię przez podstawy od prostego rysowania linii i cieniowania do zrozumienia perspektywy i tworzenia głębi w rysunkach. Są one omówione bardziej szczegółowo w konkretnych artykułach, ale ćwiczenie tych ćwiczeń da ci wszystkie podstawowe umiejętności, których potrzebujesz, aby zacząć. Wtedy jest to tak proste, jak wybór tego, co powinien narysować początkujący .

Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego moje rysunki wyglądają źle? ale spróbuj spojrzeć na to, jak poprawiłeś się bardziej. Często jesteśmy naszym najgorszym krytykiem, a to nie pomaga. Szukaj każdej drobnej poprawy i świętuj ją. Te małe ulepszenia pojawią się z czasem i zaczniesz widzieć, że twój rysunek się poprawia. Pamiętaj, że rysowanie odręczne to umiejętność, której każdy może się nauczyć. Im więcej ćwiczysz, tym bardziej poprawi się twój rysunek.

Jakiego sprzętu potrzebuję?

Wszystko czego potrzebujesz to jakiś papier i ołówek lub węgiel. Każdy stary ołówek wystarczy, o ile jest wystarczająco długi, aby można go było łatwo trzymać. Można również użyć dowolnego papieru. Rozcięcie zużytych pudełek po płatkach zbożowych, które wyrzucasz, i wykorzystanie ich do ćwiczeń, oszczędza odpady i pieniądze.

Jeśli kiedykolwiek palisz drewno na ogniu na zewnątrz, często zobaczysz małe kawałki węgla drzewnego pozostawione po bokach po wypaleniu się ognia. Można ich używać i są świetnym sposobem na bezpłatne zbadanie cieniowania węglem drzewnym. Jeśli podoba Ci się efekt, jaki daje węgiel drzewny, to zdecydowanie warto go kupić.

Jeśli uznasz to za łatwiejsze, możesz również rysować piórem i atramentem. Tak naprawdę nie ma żadnych zasad. Rysuj za pomocą tego, co uważasz za najłatwiejsze. Tak długo, jak będzie cię to interesowało, będziesz ćwiczył. Dzięki tej praktyce poprawisz się.

A jeśli nie mam talentu?

Możesz zadać sobie pytanie , czy mogę nauczyć się rysować, jeśli nie mam talentu? Odpowiedź brzmi: tak, oczywiście, że możesz . Nauka może zająć Ci więcej czasu, ale możesz to zrobić, jeśli będziesz ćwiczyć. Być może nie jesteś tak dobry w rysowaniu pewnych rzeczy, ale niektóre rzeczy są łatwiejsze niż inne.

Proste zwierzęta z kreskówek mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie. Nawet nauka rysowania prostych figurek z patyków może być świetną zabawą. Możesz je narysować w różnych pozach, a to pomoże ci zrozumieć, jak porusza się ciało. narysowanie linii patyczkowatych figurek, z których wszystkie idą, ale każda w nieco innym miejscu na swoim kroku, może wiele nauczyć o tym, jak porusza się ciało.

Znalezienie czegoś, co cię interesuje, jest zawsze najlepszym miejscem do rozpoczęcia. Pamiętaj, aby wszystko było proste, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz. W miarę postępów możesz zwiększać złożoność, jeśli chcesz, ale proste rysunki często mogą być najskuteczniejsze.

Znajdź interesujący Cię samouczek

Istnieją dosłownie setki samouczków na temat rysowania , a tutaj znajdziesz całą serię świetnych przykładów. Może mógłbyś po prostu spróbować narysować okrąg , aby zacząć? Lub mamy fantastyczny wybór poradników do samodzielnego rysowania, które pomogą Ci narysować wszystko, od kwiatów po samochody , syreny po lwy i wiele więcej. Istnieją nawet artykuły, które pomogą Ci zaprojektować i narysować tatuaże .

Każdy z nich da ci spostrzeżenia, które pomogą ci uczyć się i jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności. Zajrzyj i wypróbuj niektóre z nich. Są świetną zabawą, a także praktyczne i pouczające. Wszystkie mają proste, łatwe do wykonania instrukcje, które pomogą Ci stać się lepszym w rysowaniu.

Czy rysowanie talentu czy umiejętności?

Rysowanie to zdecydowanie umiejętność, ale każda umiejętność, której można się nauczyć. Talent może ułatwić naukę i możesz być jednym z tych szczęśliwych ludzi, którzy mają naturalny talent do rysowania lub malowania , ale każdy może nauczyć się rysować i malować.

Nauka tych umiejętności stanie się łatwiejsza wraz z praktyką. Zachowaj oryginalne szkice, a w miarę postępów zaczniesz dostrzegać ulepszenia, których dokonałeś na podstawie zdobytych lekcji.

Zaskoczysz siebie, jak szybko możesz się rozwijać, a gdy się nauczysz, możesz stworzyć wspaniałe dzieła sztuki .

Spróbuj narysować kartki z życzeniami jako prezenty

Spróbuj narysować obrazki na prezenty lub kartki z życzeniami dla znajomych. Każdy uwielbia ręcznie robiony prezent, a opinie, które otrzymujesz od wspierających przyjaciół i sąsiadów, pomogą Ci nabrać pewności siebie i dokonać większych postępów.

Nauka opanowania perspektywy i utrzymywania proporcji rysunku również przyjdzie z czasem i praktyką. Nie ma nic bardziej ekscytującego niż eksperymentowanie z kolorami. Możesz dowiedzieć się, jak mieszać idealne kolory dla dowolnego obrazu.

Czy możesz nauczyć się rysować i malować w każdym wieku?

Tak, każdy może nauczyć się rysować , o ile jest w stanie trzymać ołówek . Oczywiście im młodszy zaczynasz, tym więcej masz czasu na naukę, ale znam wielu ludzi, którzy dopiero próbowali rozpocząć naukę w późniejszym życiu.

Kluczem jest wytrwałość. Staraj się nie rozczarowywać, jeśli rysunek nie idzie od razu. Ćwicz dalej, a z czasem zobaczysz poprawę.

Młodsi ludzie mogą uczyć się szybciej, ale starsi mogą mieć dłuższą koncentrację. Oznacza to, że mogą dłużej koncentrować się na lekcjach, których próbują się nauczyć. Ogólnie rzecz biorąc, może się zdarzyć, że rozwijają się w podobnym tempie, w zależności od ich naturalnych zdolności.

Jak długo trwa nauka rysowania?

Możesz nauczyć się kilku podstawowych lekcji, które pomogą Ci rysować w ciągu zaledwie kilku tygodni, ale nauka rysowania może również stać się pasją na całe życie.

Ktoś o wiele bardziej filozoficzny niż ja powiedział kiedyś: „Dzień, w którym przestajesz się uczyć, to dzień, w którym naprawdę umierasz”. Może to brzmieć melodramatycznie, ale w istocie wierzę, że uczenie się jest źródłem większości przyjemności w życiu. Rysowanie nie różni się pod tym względem od innych umiejętności. Nauka może być czasami wyzwaniem, ale jeśli coś zrobisz dobrze, może to być naprawdę satysfakcjonujące.

Przekonasz się, że nauka rysowania jednej rzeczy wymaga innych lekcji niż nauka rysowania innych. Możesz spędzić godziny ucząc się doskonalenia sposobu rysowania kwiatów , a lekcje, których się nauczysz, pomogą ci narysować wszystko, ale będziesz mieć zupełnie nowy zestaw lekcji do nauczenia się, gdy spróbujesz na przykład narysować tygrysa .

Naucz się rysować w prostych samouczkach krok po kroku

Każdy projekt, który rozpoczniesz, nauczy Cię nowych lekcji i stopniowo poprawi Twoje umiejętności za pomocą ołówka. Rysowanie postaci z kreskówek może być naprawdę dobrym punktem wyjścia, ponieważ tak naprawdę nie ma wielu zasad. Rysowanie realistycznego pióra do projektu tatuażu może potrwać znacznie dłużej i może pojawić się wiele nowych lekcji, aby nauczyć się uchwycić kształty i tekstury związane z każdym realistycznym rysunkiem lub malowaniem.

Dlaczego powinieneś zacząć uczyć się rysować już dziś

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz wyniki. Rysowanie również może być oczyszczającym przeżyciem.

Wiele osób rysuje tylko po to, by się zrelaksować. Naprawdę nie musisz tworzyć arcydzieła, aby czerpać korzyści z rysowania . Proces uczenia się może pomóc poprawić koncentrację w wielu dziedzinach życia.

Nie przywiązuj się zbytnio do tego, że wszystko jest idealne, zwłaszcza gdy zaczynasz po raz pierwszy. Praktyka czyni mistrza, jak mówią. 

Jak zacząć uczyć się rysowania?

Prostą odpowiedzią jest podniesienie ołówka i kartki papieru i narysowanie czegoś, co jest dla Ciebie wyjątkowe. Rysowanie czegoś, do czego masz pasję, zawsze będzie łatwiejsze do nauczenia niż rysowanie czegoś, czym tak naprawdę nie jesteś zainteresowany.

Powiedziawszy to, świetną praktyką może być nauczenie się rysowania czegokolwiek. Zrozumienie proporcji i tworzenie perspektywy to dwie umiejętności, które będą miały zastosowanie do każdego rysunku , a jeśli weźmiemy za przykład zrozumienie perspektywy , narysowanie prostego budynku może nauczyć Cię, jak naprawdę łatwo uchwycić perspektywę, nawet jeśli nie interesujesz się budynkiem rysujesz.

Każdy uczy się rysować na różne sposoby

Pamiętaj, że każdy uczy się na różne sposoby i to, co zadziałało dla kogoś innego, niekoniecznie będzie działać dla ciebie, ale z czasem i praktyką odkryjesz, w jaki sposób najlepiej się uczysz, a w miarę postępów zobaczysz poprawę swoich umiejętności i technik, których używasz.

Wypróbuj niektóre z naszych wspaniałych samouczków rysunkowych

Spróbuj zacząć od kilku naszych prostych samouczków rysunkowych . Poszukaj czegoś, co cię interesuje i „praktykuj, ćwicz, ćwicz”, jak mówią.

Świetnym sposobem, który mi się udało, było rozpoczęcie od stworzenia prostego rysunku linii, zrobienie kilku jego kopii i wypróbowanie różnych rzeczy, aby pójść o krok dalej. Na jednym możesz narysować znacznie więcej drobnych szczegółów. Na innym być może możesz poćwiczyć cieniowanie, aby podkreślić kształt tego, co rysujesz . Przesadź z następnym, aby był bardziej kreskówkowy. Każdy nauczy Cię nowych lekcji i razem poprawią Twoją umiejętność rysowania .