Kategorie:

Pomysł na biznes w domu: 15+ pomysłów na pracę z domu

W dzisiejszych czasach rozpoczęcie działalności gospodarczej nie wymaga już miesięcy badań rynkowych i tysięcy dolarów na start. Możesz po prostu zostać w piżamie, choć nie polecam tego, i rozpocząć udaną działalność w zaciszu własnego domu.

Nawet jeśli zdecydujesz się wyjść z domu, istnieje wiele pomysłów na biznes, których uruchomienie wymaga niewiele czasu i środków.

Freelancing

Łatwo zrozumieć, dlaczego ponad 54 miliony Amerykanów przyłączyło się do rewolucji freelancingu. Mają oni elastyczny harmonogram, mogą pracować z dowolnego miejsca i zarabiać na życie, robiąc coś, co lubią lub w czym są utalentowani. Ten trend nie przeminie w najbliższym czasie.

Jeśli masz trochę doświadczenia i posiadasz umiejętności w różnych dziedzinach, od projektowania graficznego, przez pisanie, po fotografię i kodowanie, możesz zostać freelancerem, mając do dyspozycji jedynie komputer. Oczywiście, to wymaga czasu, aby zbudować solidną reputację i listę klientów, nadal można zacząć ubiegać się o gigs na dowolnej liczbie stron internetowych freelance pracy natychmiast.

Blogowanie

Niezależnie od tego, czy budujesz własnego bloga za pomocą WordPressa, czy korzystasz z kreatora witryn, takiego jak Wix, każdy może założyć bloga w ciągu zaledwie kilku minut. Blogowanie jest również niedrogie, ponieważ wystarczy kupić nazwę domeny i hosting i pisać np. o salach weselnych.

Istnieje również wiele firm, które płacą freelancerom za pisanie na ich blogi. To może przynieść Ci dobry dochód poboczny, a dla niektórych może być pracą w pełnym wymiarze godzin.

Sprzedaż detaliczna online

Postanowiłem połączyć kilka pomysłów na sprzedaż detaliczną w Internecie, ponieważ są one bardzo podobne.

Marketing afiliacyjny. Właśnie o nim wspomniałem, więc jest to świetne miejsce, aby zacząć. Zasadniczo umieszczasz na swojej stronie internetowej inne produkty lub usługi. Otrzymujesz unikalny link, więc za każdym razem, gdy odwiedzający kliknie na ten link i dokona zakupu, otrzymujesz prowizję.

Strona eCommerce.

Dzięki serwisom takim jak Etsy możesz sprzedawać swoje ręcznie robione rękodzieła.

eBay lub Craigslist, gdzie można sprzedać używane przedmioty. Pytałem nawet sąsiadów, czy mogę sprzedać ich rzeczy i pobierałem 50% prowizji od każdej sprzedanej rzeczy. Świetnie się to sprawdziło, jeśli chodzi o gromadzenie gotówki w moim banku elektronicznym.

Drop shipping polega na tym, że sprzedajesz online produkty innych osób, ale są one wysyłane z magazynu producenta.

Wystąpienia publiczne/nauczanie/udzielanie korepetycji

Jeśli chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi, np. jak stać się bardziej skutecznym liderem w miejscu pracy lub jak nauczyć się języka hiszpańskiego, możesz zarabiać pieniądze, prowadząc zajęcia online, zostając korepetytorem w swojej okolicy lub przemawiając w bibliotekach, centrach rekreacji lub na zajęciach edukacyjnych dla dorosłych.

Konsultacje/szkolenia

Innym sposobem na przekazanie swojej wiedzy jest rozpoczęcie działalności konsultingowej lub szkoleniowej. Jest tak dlatego, że mnóstwo przedsiębiorców i firm poszukuje utalentowanych osób, które nauczą ich pracowników wszystkiego – od nauki programu komputerowego po prowadzenie działalności przyjaznej środowisku.

Istnieje również wiele firm zajmujących się doradztwem w zakresie aplikacji. Ponieważ szacuje się, że powstało 5,8 miliona aplikacji, zapotrzebowanie na niezliczone rzesze konsultantów zajmujących się ich utrzymaniem nie ustaje.

Bieganie za sprawunkami/asystent osobisty

Są seniorzy i osoby zapracowane, które potrzebują kogoś, kto załatwi za nich sprawy lub nawet zostanie ich osobistym asystentem. Zadania te mogą obejmować chodzenie do sklepu spożywczego, gotowanie, sprzątanie lub przewożenie ich po mieście. Możesz dołączyć do TaskRabbit lub Care.com, aby znaleźć pracę.

Opieka nad dziećmi/ zwierzętami/domem

Nie oszukujmy się. Te prace nie są przeznaczone tylko dla nastolatków. Jest wiele osób, które z tego typu pracy zrobiły karierę. Oczywiście, zbudowanie wiarygodności po otrzymaniu rekomendacji ustnych może zająć trochę czasu, ale już dziś możesz zacząć pytać rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, czy nie potrzebują kogoś do pilnowania dzieci, zwierząt lub domu.

Architektura krajobrazu

Lubisz przebywać na świeżym powietrzu? Lubisz też wykonywać prace w ogrodzie, takie jak koszenie trawy i pielęgnacja ogrodu? W takim razie możesz założyć własne osiedlowe centrum krajobrazowe. W przyszłości możesz nawet zaprojektować piękne rabaty ogrodowe. W międzyczasie możesz jednak zacząć od małych rzeczy. Zaufaj ludziom. Wiele osób boi się wyrywania chwastów!

Gastronomia/piekarstwo

Jeśli masz smykałkę do gotowania lub pieczenia, to jest to oczywisty pomysł na biznes. Prawdopodobnie masz już też cały sprzęt. Po prostu zacznij wychodzić z domu i poinformuj swoich znajomych, że założyłeś własną firmę.

Serwisant

Niezależnie od tego, czy chodzi o komputery, meble czy samochody, jeśli masz dobre ręce, zacznij oferować te usługi płacącym klientom.

Zarządzanie mediami społecznościowymi

Marki zdały sobie sprawę z tego, jak ważna jest obecność w Internecie, a to oznacza również aktywność i zaangażowanie w mediach społecznościowych. Dlatego są skłonne płacić osobom, które będą zarządzać ich kanałami w mediach społecznościowych. Jeśli masz taki talent, możesz już dziś rozpocząć tę działalność.

Planowanie imprez

Jeśli jesteś zorganizowany i masz zdolność dokładnego planowania wydarzeń, zostań planistą imprez i zajmuj się wszystkim – od wesel, przez przyjęcia urodzinowe, po przyjęcia emerytalne.

Tłumaczenia pisemne i ustne

Czy znasz drugi język? Jeśli tak, to możesz zarabiać na życie, tłumacząc lub przepisując teksty z tego języka dla innych.

Usługi polecające

Tego rodzaju przedsiębiorcy zasadniczo zajmują się kierowaniem firm do klientów. Na przykład, możesz zostać zatrudniony przez kancelarię adwokacką specjalizującą się w prawie rodzinnym, aby znaleźć osoby, które chcą rozwieść się ze swoim małżonkiem.

Lokalny przewodnik turystyczny/usługa relokacji

Jeśli znasz swoją okolicę jak własną kieszeń, możesz zostać lokalnym przewodnikiem turystycznym. Ale co, jeśli nie ma zbyt wiele do zobaczenia, bo nie mieszkasz w historycznym mieście, takim jak Boston czy Filadelfia? Możesz poszukać lokalizacji biur dla firm i połączyć je z lokalnymi firmami, takimi jak restauracje, które dostarczają lub sprzedają sprzęt biurowy.

Dodaj komentarz